Produkty > X-KAR > Sprzęt do montażu powierzchniowego > XMP-300 Series

XMP Manipulator ręczny, całkowicie antystatyczny, precyzyjny. Dopracowany ergonomicznie do układania elementów na płycie PCB oraz dozowania pasty i kleju.

CE Mark
XMP-302D Manual Pick and Place System with Digital Dispenser For SMT Low Volume Assembly (Shown with optional XIL-1 Illumination System)

XMP-302D System do ręcznego układania elementów z cyfrowym dozownikiem pasty
do mało i średnio-seryjnej produkcji płyt z elementami SMD.

(Pokazany z opcjonalnym systemem oświetlenia XIL-1.1)

 

Manipulatory marki X-KAR oferują użytkownikowi najlepszy stosunek ceny do jakości oraz poprawę precyzji przy ręcznym układaniu elementów na płytce PCB. Stosowane są do nakładania kleju, pasty lutowniczej i elementów SMD na obwody drukowane PCB. W przeciwieństwie do innych producentów, nasze urządzenia są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie produkcji (ESD). Wszystkie podzespoły manipulatora podłączane są do uziemienia (łącznie z uchwytem do płytek i podłokietnikiem).

Typowe zastosowania manipulatorów z serii XMP: produkcja płytek PCB w małych seriach, budowanie prototypów, zmontowanie serii przedprodukcyjnej. Modele X-KAR z serii XMP-300 łączy kilka wspólnych cech, jak na przykład taka sama podstawa oraz mechanizm poruszania ramieniem stawiającym. Różnią się między sobą opcjami wyposażenia, które są zawarte w czterech standardowych zestawach.

Model XMP-300 składa się z podstawy wraz z uchwytem na płytę, podłokietnika, zestawu tacek XL-11 na elementy SMT, ramienia manipulatora oraz konsoli głównej. Konsola XMP-300 ma wbudowaną bardzo cichą pompę prózniową oraz kontroler umożliwiający chwytanie oraz zwalnianie elementów przy ich stawianiu na płycie przy pomocy płynnie poruszanego przez operatora pokrętła.

Model XMP-301 jest to podstawowy zestaw XMP-300 z dodatkową podstawką podajników wraz z 6-cioma podajnikami elementów (trzy podajniki 8 mm, i po jednym 12, 16 oraz 24 mm)

Model XMP-302 jest urządzeniem XMP-301 wyposażonym we wbudowany wewnątrz konsoli analogowy dozownik. Ramię jest wyposażone w uchwyt na strzykawkę 10cc (z pastą lub topnikiem) i adapter do strzykawki.
Uwaga: Manipulator XMP-302 wymaga źródła sprężonego powietrza aby działał dozownik.

Model XMP-302D jest urządzeniem XMP-302, w którym analogowy dozownik został zastąpiony bardzo dokładnym , cyfrowym i programowalnym dozownikiem. Modele XMP-302 posiadają odłączaną głowicę strzykawki, co pozwala na używanie sekcji dozowania jako osobnego ręcznego dozownika. XMP-302D jest wyposażony w cyfrowy dozownik, który może zapewnić zróżnicowane, najbardziej precyzyjne ustawienia dozowania.

Cechy:

  • Precyzyjny ruch ramienia w każdym kierunku.
  • Pozwala na montaż elementów na dużych płytach o wymiarach do 15" x 12" (380x305 mm). Bez karuzeli X-CAR-1 i tacki na luźne elementy XL-11, system może zmieścić nawet płyty o wymiarach 15" x 24" (380 x 610 mm). Wtedy podaje się elementy z podajników lub tacki umieszczonej w miejsce podajników.
  • Jest wyposażony w podajniki elementów (trzy podajniki 8 mm, i po jednym 12, 16 oraz 24 mm) jak i pojemnik z 10-cioma tackami na luźne elementy.
  • Szybka wymiana/wyjęcie podajników oraz pojemników na elementy. Podstawka z podajnikami może być w kilka sekund zamieniona na inną jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba.
  • Urządzenie jest w pełni antystatyczne. Manipulator dostarczany jest wraz z opaską na rękę AML-301A oraz przewodem uziemiającym AS3-B. Wszystkie podsystemy są podłączone do wspólnego uziemienia.
  • Unikalny system oświetlenia, który montuje się na ramieniu zapewnia strumień światła skierowany na miejsce pracy zarówno podczas podnoszenia elementu jak i jego stawiania na płycie PCB.
  • Wbudowany dozownik (tylko w serii XMP-302) przeznaczony jest do nakładania pasty lub topnika. XMP-302D oferuje 5 trybów dozowania oraz możliwość zapisania zaprogramowanych parametrów dozowania dla konkretnych płyt bądź prac. Właściwości i kontrola dozowników w manipulatorach XMP jest taka sama jak przy osobnych dozownikach ręcznych.

Uwaga: Jeżeli używacie Państwo manipulatora z serii XMP z dozownikiem, wymagany jest do jego pracy filtr powietrza.

XMP-300 XMP-301
XMP-300 XMP-301
XMP-302 XMP-302D
XMP-302 XMP-302D
XIL-1.1 XIL-1.1 System oświetlenia skupia światło na miejscu pracy. Porusza się wraz z ramieniem i zapewnia oświetlenie zarówno podczas podnoszenia elementu jak i jego ustawiania na płycie PCB.
XFB-1 XFB-1 Wymienny uchwyt do podajników, który może być przygotowany i w krótkim czasie zainstalowany na konkretny rodzaj montażu. Zapasowa podstawka jest polecana w razie różnego rodzaju docelowych instalacji/montażu.
XZ-AR1 XZ-AR1 – Podłokietnik jest antystatyczny oraz podłączony do wspólnego uziemienia. Jest na rolkach i porusza się razem z ramieniem. Daje pewne podparcie i zmniejsza zmęczenie ręki przy ustawianiu elementów SMT.
  |  Wersja do druku