Produkty > X-KAR > Systemy i akcesoria do napraw w technologii SMT > Konwekcyjne podgrzewacze płytek drukowanych od spodu do napraw SMT > X-1003

X-1003 Sześciosekcyjny, cyfrowy podgrzewacz o dużej mocy zaprojektowany do napraw płyt PCB w technologii SMT z bardzo dokładną kontrolą temperatur niezależnie w sześciu sekcjach

Jest to najbardziej zaawansowany i chyba jedyny o dużej mocy konwekcyjny podgrzewacz przewidziany do napraw w technologii SMT. Oferuje pełną kontrolę procesu , szybsze tempo naprawy, zapobiega wyginaniu się płyty oraz zapewnia komfort pracy operatorowi. Podgrzewacze X-1003 są najdokładniejsze na rynku. Mają możliwość ręcznego ustawiania offsetu oraz unikalną opcję akceleracji (acceleration mode) by przyspieszyć proces nagrzewania się płyty od temperatury pokojowej. Mają wbudowany miernik temperatury (gniazdo do termopary „K” na przednim panelu).

Korzystanie z termopary zapewnia bieżący pomiar i weryfikację temperatury w czasie rzeczywistym, w wybranym przez operatora miejscu, bez konieczności zakupu dodatkowego,przyrządu pomiarowego.

Podgrzewacze serii X-1000 zostały zaprojektowane tak by ograniczyć miejsce na stole potrzebne na sprzęt do naprawy SMT. Takie ergonomiczne rozwiązania kładą nacisk na komfort i kontrolę procesu podczas napraw SMT. Podgrzewacze X-1000 są kontrolowane przez mikroprocesory by zachować dokładność procesu oraz dać użytkownikowi sprzęt o najlepszych parametrach służący do bezawaryjnej pracy przez wiele lat.

CE
RoHS
X-1003
X-1003-06 Podgrzewacz do dużych płyt wraz z uchwytem XU-6

Używanie podgrzewacza od spodu podczas wymiany elementów na płycie zapobiega jej zniszczeniu dzięki równomiernemu rozprowadzaniu ciepła. Przy podgrzewaniu z obu stron płyta wygina się znacznie mniej, a jej wewnętrzne połączenia (przelotki) nie są narażone na popękanie. Na deformację podczas procesu naprawy szczególnie narażone są duże płyty, które mogą być nierównomiernie podgrzane w różnych miejscach. Uniknięcie lub zminimalizowanie efektu deformacji jest możliwe dzięki odpowiedniemu podgrzaniu od spodu płyty.

Sekcyjny podgrzewacz X-1003 ma sześć sekcji grzania, które mogą być dowolnie (indywidualnie) zaprogramowane aby osiągnąć żądaną temperaturę potrzebnej w danym miejscu na naprawianej płycie.

Przy naprawie mniejszych płyt, użytkownik może włączyć dowolną ilość stref w zależności od potrzeb dla aktualnie naprawianej płyty. Każda z sześciu sekcji dostarcza 600 W mocy aby pokryć strefę o wymiarach 8,9x8,9 cm.

Podgrzewacz może być zamówiony razem z uchwytem na płyty XU-6 bądź bez niego, uchwyt marki X-KAR został zaprojektowany specjalnie do tego podgrzewacza by zapewnić mocowanie płyt o szerokości 14” (360 mm), oraz nielimitowanej długości. Uchwyt do płytek ma ruchomą listwę dającą dodatkowe podparcie dużych plyt). W ofercie mamy dostępne również inne uchwyty do płyt. Model uchwytu XU-7, ze stali nierdzewnej zapewnia chwytanie niestandardowych płyt. Powyższe zdjęcie pokazuje podgrzewacz X-1003 na stalowej podstawie XKB (50 cm x 50 cm), która tworzy komplet z podgrzewaczem dając możliwość zamocowania uchwytu narzędzia grzania od góry.

Na widocznej na zdjęciu kolumnie mocuje się uchwyt z serii XK służący do zamocowania narzędzia grzania od góry, gdy będziecie Państwo używać podgrzewacza wraz z górnym system grzejącym (np. FOCUS"X" lub podobne).

Podgrzewacz o dużej mocy grzejący równomiernie i dokładnie pozwoli Państwu na naprawę dużych wielowarstwowych płyt. Uwaga: Należy pamiętać że temperaturę podgrzewania trzeba dobrać tak aby była jak najwyższa ale jednocześnie niższa niż maksymalna dozwolona temperatura dla plastiku, z którego zrobione są elementy na płycie.

Zalety Podgrzewacza X-1003:

 • Mikroprocesorowy kontroler jest wspomagany świetnym oprogramowaniem, które może być uaktualnione bez opłat poprzez ściągnięcie najnowszej wersji ze strony WWW.XKAR.COM lub WWW.BOKAR.COM.
 • Podgrzewacz z ogromną mocą, którego wylot (“komin”) posiada sześć niezależnych sekcji mogących zapewnić jednolite podgrzewanie bądź grzanie o różnych temperaturach w każdej z nich
 • Zabezpieczony przed ESD
 • Kontroler temperatury PID ze sprzężeniem zwrotnym utrzymuje temperaturę z ogromną dokładnością, a tym samym przedłuża żywotność grzałki
 • Może zostać wyposażony w opcjonalne uchwyty serii XK dla narzędzi grzejących od góry z regulacją w każdej osi oraz obrotem. (Do zamontowania uchwytów serii XK wymagana jest stalowa podstawa XKB)
 • Uchwyt na płyty XU-6 (opcja) jest rekomendowany dla dokładnego montażu / naprawy płyt komputerowych bądź większych.

Przy zamówieniu X-1003-230V przesyłka zawiera:

 • Podgrzewacz X-1003
 • XK-TC 26/39 Termopara typu "K"
 • Instrukcję obsługi
 • Kartę gwarancyjną

Dostępne wersje:

 • X-1003 – Podgrzewacz o mocy 3.6 KW, napięcie 208-240V.
 • X-1003-06 – Podgrzewacz o mocy 3.6 KW, napięcie 208-240V , wraz z uchwytem XU-6.

Dane techniczne:

MODEL X-1003 X-1003-06
Napięcie 208-240V AC
Pobór energii Max. 3650VA
Waga 9,08 kg (20 lb) 10,2 kg (22.5Ib)
Wymiary zestawu 408 x 483 x 120 mm
(16" x 19" x 4 3/4")
408 x 483 x 165 mm
(16" x 19" x 6.5")
Waga zestawu 10,9 kg (24 lb) 12,2 kg (27 Ib)
Zakres temperatur podgrzewania płyty PCB 60-150 °C (140-302 °F)
Zakres pola podgrzewania Więcej niż 261 x 180mm (10 1/4" x 7")
Średni czas nagrzania dwuwarstwowej płyty PCB do temperatury 150°C Mniej niż 2 minuty

Polecane wyposażenie opcjonalne:


Uchwyt na płyty PCB XU-6
dla podgrzewacza X-1003
1. Uchwyt na płyty PCB XU-6 zaprojektowany specjalnie dla tego podgrzewacza by móc naprawiać duże płyty.
2. Podstawa stalowa XKB z mocowaniem do uchwytów serii XK na narzędzie grzania od góry. Pozwala używać również uchwyty magnetyczne serii XBB-2 by móc chwytać niestandardowe płyty.
XK-4 3. Uchwyty serii XK-xx do narzędzi grzania od góry, których można używać zarówno z urządzeniami X-KAR jak i urządzeniami innych marek.(Jeżeli planujecie Państwo używanie urządzeń grzejących innych marek, proponujemy przedstawić nam model urządzenia np. PACE 700)

X-1003-06 wraz z podstawą XBK oraz magnetycznymi wspornikami XBB-2 by zapewnić miejsce dla dużych płyt
4. XBB-2 Wsporniki magnetyczne

XU-7 Bardzo wygodny uchwyt ze stali nierdzewnej do szybkiej zmiany płyt z otworami do układania jak np. komputerowe płyty główne

5. Uchwyt na płyty XU-7 do naprawy płyt z otworami

Cechy:

 • Niezniszczalna budowa uchwytu ze stali nierdzewnej z ustawianymi , przesuwanymi bolcami
 • Sześć bolców by zapewnić uchwyt dużych płyt nawet w trudno dostępnych miejscach
 • Daje możliwość szybkiej zmiany płyty, kiedy naprawiamy płyty tego samego rodzaju(istotne dla serwisów płyt komputerowych oraz innych firm, gdzie występują płyty tego samego rodzaju i kiedy mają otwory)
  |  Wersja do druku