Produkty > X-KAR > Systemy i akcesoria do napraw w technologii SMT > Kompletne zestawy do napraw

Zestawy (Stacje) do wymiany BGA oraz napraw płyt drukowanych (PCB) montowanych technologią SMT

Zestawy serii X-FineRework

Jak wybrać najlepszy system naprawczy, który spełni Państwa oczekiwania i nie obciąży zbytnio budżetu?

Każda seria jest przeznaczona do płyt o różnych wielkościach i różnych ilościach warstw, które będziecie Państwo naprawiać oraz różni się od innej akcesoriami.

Prosimy przejść do tabeli zawierającej serię, która będzie Państwu najbardziej odpowiadać i dobrać dokładny zestaw akcesoriów, który jest dla Państwa najoptymalniejszy.

Poniższa tabela przedstawia przykładowe konfiguracje sprzętu, aby wykonać zamierzone prace najłatwiej, w możliwie najkrótszym czasie i przy możliwie najmniejszym nakładzie kapitału. Proponujemy skonfigurować zestaw, wybrać podgrzewacz, podnośnik, uchwyt i dysze, tak aby optymalnie wykorzystać możliwości zestawu.

Proszę zwrócić uwagę na pełną nazwę serii X-FineRework wraz z jej numerem. Numer określa dokładnie rodzaj podgrzewacza, uchwytów do płytek, podnośnika itp. Tabela 1: Lista systemów X-FineRework skompletowanych z różnych akcesoriów dających możliwość stworzenia stacji wg potrzeb lub przeznaczonego na dany system budżetu. Nasze Systemy do naprawy/serwisu SMT są nowej generacji i oferują precyzyjną i dokładną kontrolę procesu podczas pracy na płytach PCB (w przeciwieństwie do wielu amatorskich i tanich składanek nie gwarantujących kontroli procesu ani uzyskania serwisu czy części zamiennych często już w dniu zakupu sprzętu).

Wszystkie aktywne urządzenia składowe X-FineRework są sterowane przez mikroprocesory. Współpracują ze sobą i posiadają interfejsy PC do uaktualniania firmware do najnowszej wersji. Roczne kalibracje i naprawy sprzętu są wykonywane przez Production Solutions szybko, na miejscu w Polsce za nieporównywalnie niższe ceny niż jakiekolwiek inne systemy do napraw SMT oferowane przez innych dostawców.

Production Solutions od lat współpracuje z Bokar International i montuje, serwisuje i kalibruje urządzenia marki X-KAR dla wszystkich Europejskich klientów. Czas serwisu jest skracany do minimum aby zachować ciągłość pracy urządzeń w Państwa firmach.

Co wchodzi w skład zestawu Wybór odpowiedniego uchwytu i/lub systemu podświetlenia z serii XK, (w tabeli uchwyt do narzędzi z automatycznym podnoszeniem oraz precyzyjną regulacją poziomą XK-4AL)
Prosimy skompletować zestaw X-FineRework który najlepiej pasuje do tego co Państwo zamierzacie nim naprawiać czy co planujecie przy pomocy tego zestawu budować. Programowalny, Inteligentny kontroler do napraw SMT z połączeniami z tyłu obudowy. Niedawno opatentowany w USA, Japonii i Europie. Jako wolno stojące urządzenie daje bardzo precyzyjne konwekcyjne grzanie od góry. Sześciostrefowy, konwekcyjny podgrzewacz o dużej mocy do napraw wielowarstwowych płyt w technologii SMT, z bardzo dokładną kontrolą temperatury we wszystkich sześciu strefach. Unikalny, nie ma sobie równego w seryjnej produkcji przez innych. Urządzenie do napraw SMT ze zintegrowanym konwekcyjnym podgrzewaczem, gorącym ołówkiem i przyssawką podciśnieniową. Jako wolno stojące urządzenie może smiało wystarczyć do napraw mniej skomplikowanych i mniejszych płyt. Precyzyjny podgrzewacz konwekcyjny dużej mocy (1 KW) do napraw płyt wielowarstwowych, średnich (do około 200 x 200mm). Nie ma równych sobie w kategorii podgrzewaczy konwekcyjnych średnich. Uchwyt do płyt PCB zaprojektowany specjalnie dla tego podgrzewacza, aby solidnie utrzymywać duże płyty o szerokości do 14” ( 355 mm) Precyzyjny uchwyt do płyt o szerokości do 14” ( 355 mm) z otwartą ramą aby umożliwić podgrzewanie płyt od spodu z mikrometryczna regulacją w osiach (X,Y). Konieczność do wymiany elementów o gęstym rastrze i wygoda przy wszystkich innych elementach Uniwersalny, wysuwany uchwyt do płyt o szerokości do 12 cali, z dodatkowymi, regulowanymi uchwytami umożliwiającymi chwytanie płytek nie prostokątnych o nieregularnych kształtach.
What it Contains FOCUS"X1" SMT-ServiCE X-1003 X-1001 XU-6 XU-5 XU-1S
X-FineRework-6L         X
X-FineRework-LX         X
X-FineRework-L         X
X-FineRework-SX         X
X-FineRework-S         X

Wszystkie zestawy dodatkowo zawierają:

  • Nozzle #107 - Dysza XNB-27x27 do elementów BGA225
  • XCB-1R - Przewód łączący urządzenie Focus "X" z podgrzewaczem konwekcyjnym z serii X-1000.

Jeżeli potrzebujecie Państwo innej konfiguracji sprzętu prosimy o kontakt z dystrybutorem (Production Solutions w Polsce) lub bezpośrednio z naszą firmą pod adresem: bokar@bokar.com. Na pewno dostosujemy system dla Państwa potrzeb i stworzymy konfigurację sprzętu, który będzie spełniał wymagania Państwa przedsiębiorstwa.

Miejcie Państwo na uwadze, iż wszystkie podsystemy X-KAR są zamienne. Jest możliwość dodania z czasem innych potrzebnych elementów do zestawu jeśli zajdzie taka potrzeba. Na przykład: możecie Państwo używać XK-4 zamiast XK-2 albo zamienić ręczne podnoszenie elementów na automatyczne bądź zamienić system podgrzewacz SMT ServiCE na podgrzewacz X-1001 itd.

Wszystkie zestawy ze stacją FOCUS "X" opcjonalnie zawierają oprogramowanie do sterowania z poziomu komputera:

XFR-Commander

XFR-Commander - daje możliwość używania komputera jako urządzenia kontrolnego, które zapisuje dane z pracy zestawu naprawczego oraz na bieżąco steruje zestawem i pokazuje jego działanie w czasie rzeczywistym.

To narzędzie radykalnie skraca czas ustawienia odpowiedniego programu wylutowania i wlutowania elementu SMD.

Każdy rodzaj płyt wymaga odpowiedniej relacji czas/temperatura. Nie ma i nigdy nie będzie gotowych rozwiązań pozwalających jednym profilem wylutowywać czy wlutować element na różne płyty. Płyty mogą być dwuwarstwowe, jedenastowarstwowe (niektóre tel. komórkowe), i ilość warstw możne dochodzić do kilkudziesięciu. Każda nowa warstwa to dodatkowy odbiornik ciepła utrudniający podgrzanie płyty do właściwej temperatury potrzebnej do rozpływu spoiwa.

XFR-Commander pomaga wielokrotnie szybciej dobrać właściwy profil do reperowanej płyty.

X-REWORK "A+" Podstawowy Zestaw do naprawy BGA

X-REWORK "A"

X-Rework "A+"
Ekonomiczny ale programowalny zestaw naprawczy do większości płyt

System zawiera podgrzewacz konwekcyjny o mocy 600W grzejący od spodu i dmuchawę gorącego powietrza grzejąca poprzez dyszę od góry płyty wraz z podciśnieniową przyssawką wbudowaną w głowicę grzejącą. Zarówno dolny podgrzewacz jak i urządzenie grzejące od góry jest sterowane przez niezależny kontroler. System zawiera uniwersalny uchwyt dla standardowych płyt oraz tych o nietypowych kształtach jak również uchwyt na narzędzie grzejące od góry dla sprawnego poruszania go w górę i w dół, co ułatwia precyzyjne działanie podczas pracy z urządzeniem. FOCUS "A+" ma funkcję sterowania współpracującym z nim podgrzewaczem aby grzanie z góry i z dołu było automatycznie zsynchronizowane po naciśnięciu przełącznika "START".

Jak inne zestawy marki X-KAR tak i X-REWORK "A+" można o wzbogacić wyższej klasy podgrzewacze, podnośniki, uchwyty do płytek etc.

(Np. zamiast podgrzewacza X-600 można zamówić podgrzewacz X-1001)

XmR Micro Mikro Zestaw Naprawczy

Xmr Micro Lutowanie kontaktowe (lutownica) i bezkontaktowe (gorący olówek) w jednym narzędziu. Posiada kontroler cyfrowy zarówno dla “gorącego ołówka” jak i lutownicy. Jego cechy to m. in. ustawiany offset końcówki, tryb czuwania, pamięć dla ustawień aby zapisać ustawienia dla poszczególnych prac (nazwane programem). Lutownica i gorący ołowek posiadają czujniki na końcówce dla ścisłej kontroli temperatury grzania.

XSI-200D Cyfrowa Stacja Lutująca

XSI-200D Stacja lutownicza najwyższej jakości. Posiada ustawiany przez użytkownika offset oraz tryb czuwania by zmniejszyć zużycie grotu. Posiada wbudowany precyzyjny system kontroli temperatury (z czujnikiem na końcu grotu), który super dokładnie mierzy i kontroluje aktualną temperaturę końcówki w czasie rzeczywistym.
  |  Wersja do druku